Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki


Warsztat - kilka porad.Przygotowujemy posypki, trawki różnej długości, koloru. Używamy deseczki, czegoś sztywnego, owijamy folią lub nakrywamy woreczkiem, w miarę tak aby folia była naprężona. Używamy kleju Vikol, nakładamy pędzelkiem plamki. Posypujemy trawki, chwilę schnie, nadmiar strącamy, operację możemy powtórzyć, dokładniej nam przykryje. Gdy dobrze wyschnie, nożykiem ładnie ściągamy zielone placuszki z dorodną trawą. Tak przygotowane fragmenty możemy nakładać na dioramę. Ta metoda czasami może się przydać.Podręczny przybornik na pędzelki, których przybywa i są w ciągłym użyciu. Można wykorzystać okrągłe pojemniczki, po perfumach, nawet po tabletkach musujących. Dopasować, ściąć na odpowiednią długość, przykleić klejem na pistolet. Szybko, sprawnie i co najważniejsze przybornik jest pod ręką.Jako paletę, gdzie odkładamy farbę, mieszamy kolory można wykorzystać sobie wszelkiego rodzaju plastikowe foremki po czekoladkach, ja dorwałem po jakiejś czekoladzie, sprawuje się idealnie.Milliput - dwuskładnikowa szpachlówka epoksydowa (opis producenta).

Występuje pięć klas: Standard (żółty / szary), Terracotta, Srebrno-szary, czarny i Superfine Biały. Podstawowa masa do budowy drzew, cegiełek, ścian budynków, imitacji drewna, łączenia elementów dioramy. Można tworzyć różnego rodzaju płachty, brezenty, kostkę brukową. Milliput standart utwardza sie w ciągu 2-3 godzin w temperaturze otoczenia (18-25 oC). Poprzez zastosowanie ciepła czas wiązania może być zmniejszony. Po pełnym utwardzeniu Milliput może być obrabiany, wiercony, gwintowany, montowany, cięty, tarty papierem ściernym i malowany. Milliput posiada doskonałą przyczepność do drewna, cegły, cementu, metali, betonu, tworzyw sztucznych, szkła itp, ale należy pamiętać, że Milliput nie jest przewidziany jako cienka warstwa kleju. Milliput jest wodoodporny i wytrzymuje temperaturę do 130 oC. Na wszystkich etapach od początkowego mieszania do końcowego ustawienia Milliput potrzebuje delikatnie wody. Aby ułatwić manipulację i uniknąć przyklejania, palce i narzędzia powinny być zwilżone wodą. Istnieją pewne sytuacje, gdy praca może być przeprowadzone w delikatnym strumieniem wody pod kranem. Aby uzyskać gładkie, formy i zastosowania Milliput a następnie natychmiast wytrzyj i wygładzić delikatnie mokrym palcem lub wilgotną ściereczką. Gdy narzędzia są stosowane do nakładania lub kształtowego Milliput powinny być czyszczone bezpośrednio po użyciu. Jeśli kit może uodpornić się na to będzie prawie niemożliwe do usunięcia. Po zmieszaniu obu składników zaleca się używać rękawic gumowych lub polietylenowe rękawiczki. Podczas odlewania lub modelowania, pomaga delikatne użycie oleju. Olej lub talk może być stosowany jako filtr do łatwego odciskania dowolnych elementów. Produkty Milliput są odporne na mróz, ciepło, rozpuszczalników i większość olejów. Milliput będzie mieć okres przechowywania około 2 lat i tylko, jak jest przechowywany w chłodnym i suchym miejscu. Umieść niewykorzystany kit epoksydowej w foliowych workach i ponownie uszczelnić. Przechowywanie w wysokich temperaturach i wysokiej wilgotności może zmniejszyć trwałość. Istnieje szereg sposobów barwienia Milliput. Różne kolory można uzyskać poprzez mieszanie z zakresu kolorów, które Milliput posiada. Pigment w proszku może być zmieszany w niewielkich ilościach, tak, żeby mieszanina nie stała się zbyt sucha i krucha. Silne pigmenty w proszku zamiast farby proszkowej są lepsze, ponieważ mniejsze ilości mogą być stosowane. We wszystkich przypadkach Milliput należy dokładnie wymieszać przez walcowanie i składanie około 30-35 razy. To gwarantuje, że utwardzacz przyszedł w dobrym kontakcie z żywicą i będzie gotowy do użycia.

Podsumowując: Milliput daje czas w modelowaniu, za pomocą wody można zmienić jego lepkość, posiada dużą wytrzymałość i przyczepność, łatwy w użyciu, niezwykle wszech strony – można tworzyć matryce do wielokrotnego użycia.POLYMORPH FRIENDLY PLASTIC masa do prototypowania (opis producenta).

Wysokiej jakości termoplastyczne tworzywo sztuczne do ręcznej obróbki. Skład: polikaprolakton PCL, produkcji Perstorp Wielka Brytania. Masa cząsteczkowa: 80 000. Temperatura mięknięcia: 62 stopnie Celsjusza. Wydłużenie przy zerwaniu: 800%. Postać fizyczna: granulki o średnicy 3-4 mm.

Doskonały produkt dla artystów, majsterkowiczów, modelarzy, elektroników, mechaników samochodowych i wszystkich którzy lubią sobie coś samodzielnie wykonać lub naprawić. Daje się barwić wszelkimi dostępnymi barwnikami, również metalicznymi i brokatami. Można ogrzewać wielokrotnie i poprawiać w nieskończoność. Do ogrzewania stosuje się wodę, a po uzyskaniu wprawy patelnię, żelazko, suszarkę do włosów. Po zastygnięciu tworzy bardzo wytrzymałą białą (jeżeli nie jest zabarwiony) masę, podobną do polipropylenu. Zdjęcia są realistyczne i pokazują rzeczywisty wygląd granulek przed obróbką.

Zastosowanie praktyczne dwóch ostatnich produktów, już nie długo.

Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Wrocław 2014