Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki


Lupa okularowa - parametry, testy.

1 PRODUKT.Aktualny zwycięzca.

Profesjonalna lupa podświetlana do prac precyzyjnych zakładana na głowę, jak latarka czołowa.

Specyfikacja techniczna:

Zestaw pięciu wymiennych soczewek (na parę oczu) o różnym powiększaniu: x 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, 3.5. Pojedyncze soczewki: x 20, 8, 5. Z przodu lampka diodowa 1x ultra LED. Umieszczenie komory baterii (3xAAA) z tyłu głowy sprawia, że sama lupa na czole jest bardzo lekka i nie męczy użytkownika przy dłuższej pracy. W uchwycie lupy można jednocześnie umieścić dwie najczęściej używane soczewki i odchylać jedną aktualnie potrzebną (można uzyskać powiększenie x13, 25, 28). Jest to doskonałe rozwiązanie eliminujące przestoje w pracy dla wymiany szkieł.

Zalety: jestem pod wrażeniem produktu, dla mnie idealne rozwiązanie przy pogarszającym się wzroku, cena adekwatna do jakości, przy małych detalach odwzorowania jak najbardziej do wykorzystania.

2 PRODUKT.Lupa okularowa z oświetleniem led.

Specyfikacja techniczna:

Powiększenie szklanej soczewki: 20x (po odkręceniu soczewki 10x), średnica szkła powiększającego 20x: 15 mm, odległość od zauszników: 150 mm, długość nauszników: 150 mm, wbudowane mocne diody LED z możliwością regulacji kąta świecenia, zasilanie: 4 x CR1620 (w zestawie), kolor: czarny.

Wada: słabe mocowanie na głowie, mi spada z nosa, nieporęczne jak okulary, komfort przy dłuższej pracy spada, co najgorsze przez te soczewki nic nie widać, brak jakiejkolwiek regulacji, oczy się męczą, z tego produktu rezygnuję, tanie i bezużyteczne.

Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Wrocław 2014