Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki


Wykonanie drzewa od podstaw.

Do wykonania drzewa, wykorzystałem drut miedziany (dwie średnice drutu), odzyskane ze starych głośników.Kilka z grubszych drutów, zacząłem skręcać, profilować gałęzie, dokładałem cieńszy drut, tworząc cieńsze gałęzie. Następnie powykrzywiałem gałęzie, konar, przykleiłem do podstawki. Przygotowałem wikol, troszkę rzadszy i nakładałem na drucianą konstrukcję, klej po wyschnięciu staje się przeźroczysty, ale mimo wszystko przebijał drut. Więc, pociąłem chusteczkę na różne paski, zacząłem nakładać na gałęzie, formując pędzelkiem nasączonym klejem. W ten sposób powstawała ciekawa struktura.Gdy wszystko dobrze wyschło, postanowiłem malować, ale pędzlem bo coś mi agregat nawalił. Bazowy kolor to czarny, później odcienie brązu, lekko żółty, zielony.Przy korzeniach i dolnej partii drzewa, wykonałem pnący bluszcz.Praca ukończona, wynik przedstawiłem w dziale modelarstwo.

Na grunt wykonałem mieszankę posypek, zrobiłem miksa klejone na wikol. Kupiłem dodatkowo kilka nowych, firmy F.P.Farbol z Chorzowa.

Na listowie drzewa, bo to najważniejszy element jak dla mnie, użyłem maty rodzaju zieleń leśna, dało to fajny efekt, firmy czeskiej Polak, nr 7853. Bezpośrednio ciężko dostać jest jakieś atrakcyjne listowie na drzewka, oprócz posypek, gąbki itp.

Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Kobierzyce 2009