Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki


Aerograf dwufunkcyjny BD-203

W związku z tym, że czasem malowanie pędzelkiem trzeba zamienić, stałem się mam nadzieję, szczęśliwym nabywcą aerografu. Aż zdziwić się można, ale dostałem go na urodziny od mojej żonki.

Aerograf wykonany jest ze stali nierdzewnej, chromowanej. Zapewnia to odporność na czynniki chemiczne i mechaniczne oraz gwarantuje trwałość aerografu.

Zastosowanie takiego cuda: modelarstwo, grafika samochodowa, ilustracje, retusz zdjęć, ceramika i inne.Rozmiar dyszy wraz z iglicą 0,2 mm i 0,3 mm, zbiorniczek na farbę o pojemności 9ml (cm3).Jest to aerograf dwufunkcjny co oznacza, że przyciskiem regulujemy zarówno ilość podawanego powietrza (ruchy w dół i w górę) jak również ilość farby (ruchy do tyłu i do przodu).

Aerograf posiada mikro regulację przepływu powietrza. Umiejscowione na przodzie aerografu pokrętło pozwala tak dobrać ilość podawanego powietrza aby zapewnić jeszcze większą kontrolę przy malowaniu bardzo małych detali.

Przez otwór w tylnej części aerografu można złapać nakrętkę mocującą i odciągnąć igłę do tyłu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy czyszczeniu aerografu, ponieważ sprawia, że farba ze zbiorniczka wypływa bardzo swobodnie.

Pokrętło z tyłu aerografu służy do regulacji skoku iglicy. Wykorzystuje się to na przykład gdy chcemy malować plamki nie większe od danego rozmiaru.Części: 1.osłona igły, 2.osłona dyszy, 3.dysza, 4.o-ring osłony dyszy, 5.głowica, 6.7.o-ring, 8.pokrywka zbiorniczka na farbę, 9.dźwignia, przycisk, 10.dławik, 11.prowadnica dźwigni, 12.o-ring prowadnicy igły 13.prowadnica igły, 14.stoper, 15.prowadnica blokująca igły, 16.sprężyna, 17.łącznik, 18.osłona sprężyny, 19.nakrętka blokując igły, 20. igła, 21.uchwyt regulacyjny, 22.tuleja, 23.śruba blokująca, 24.śruba regulacyjna, 25.o-ring prowadnicy igły, 26.o-ring zaworu, 27.zawór, 28.o-ring żerdzi zaworu, 29. żerdź zaworu, 30.sprężyna zaworu, 31.śruba zaworu, 32.nakrętka łącznika węża, 33.o-ring łącznika węża, 34. łącznik węża, 35.o-ring, 36.kołnierz mikroregulacji, 37.o-ring, 38.śruba mikroregulacyjna. .. uff tyle cześci składowych.

Aktualnie bedę próbował go podłączyć do kompresora zrobionego z agregatu od lodówki. Przymierzam się do testów.

W związku z przyszłym malowaniem, zbudowałem prowizoryczną kabinę. wykorzystałem tekturę, listewki, dyktę i to co udało mi się znaleźć na strychu. Wiatraczki wykorzystałem ze starych zasilaczy od komputera, są one przymocowane do dykty drewnianej i jest ona zdejmowana. Moim zdaniem, powinno to wciągać opary, muszę jedynie jeszcze przemyśleć sprawę filtru, najlepiej takiego który będę mógł wymieniać. No i zostaje jeszcze sprawa oświetlenia, najlepiej aby padało z lewej strony. W prosty sposób, wykonałem obrotową podstawkę, co umożliwi obracanie modelu podczas malowania, przy figurkach powinno to rozwiązanie zdać relację.Jeszcze na dobry początek wykonam podstawkę z uchwytem na aerograf, tak aby podczas malowania było można go odłożyć w bezpieczne miejsce. Już mi pomysł chodzi po głowie i czeka na realizację.

Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Kobierzyce 2009