HARDWARE

"No flesz shall be spared" Mark 13.

"Nikt nie zostanie oszczędzony - ewangelia wg św. Marka, rozdział 13.


logo

Praca została oparta na podstawie sentymentu do kultowego filmu Sci-Fi, postapokaliptycznego, reżysera R. Stanleya pod tytułem HARDWARE lub M.A.R.K. 13, wyreżyserowanego w 1990r., czyli 26 lat temu. Na tamte czasy film niskobudżetowy, bez nadmiernej komputerowej techniki, ale film który utkwił mi w pamięci wraz ze wspaniałą muzyką, idealnie dopasowaną do przedstawionego świata.

Obraz zawiera przyszłość. W świecie po zagładzie nuklearnej życie wywróciło się do góry nogami. Ziemię pokrył pustynny krajobraz, a radioaktywne promieniowanie szaleje z niespotykaną dotąd mocą. Pewnego dnia, zbieracz złomu Nomad - wędrowiec ze strefy, grany przez Carla McCoya, wokalistę zespołu rokowego Fields of the Nephilim, znajduje na pustyni szczątki robota, które można sprzedać w mieście jako towar deficytowy i dobrze płatny. Znalezione szczątki, jak się później okazuje są szczątkami prototypu maszyny wojennej pod kryptonimem M.A.R.K. 13, skonstruowanej specjalnie do zabijania ludzi.

Jest to moja pierwsza figurka, wykonana w skali 1:35, zupełnie od podstaw, taka odskocznia od skali 1:72. Mając wiele problemów technicznych i przy malowaniu, jednak dotrwałem do końca i efekt widać na zdjęciach. Figurka powstała na bazie szkieletu drucianego, masy milliput i nakładania Green staffu zielonego. Kilka mniejszych elementów odlałem z wykonanych form. Podstawkę zrobiłem z pudełka ze sklejki, oklejonego arkuszami z plastiku, drutu, śrub, nakrętek. Teren wykonany z drobnego piasku, mieszanego z klejem, pigmentem, doprawione kolorami. Drut kolczasty wykonany z drutu. Figurka posiada dużo elementów, szczegółów i tworzy jedną całość, a w takim przypadku utrudnieniem było malowanie, ale mimo wszystko osiągnąłem zamierzony cel. W przyszłości muszę popracować nad metodami odlewania i rozkładania figurki na części, tutaj oddzielona powinna być figurka i plecak, ale wystąpił problem z płaszczem, który powiewa na wietrze i końcowe dopasowanie wszystkich razem elementów. Wybrałem na początek za bardzo skomplikowany projekt, ale nie było już odwrotu. Wykorzystałem do zrobienia postać, która w filmie występuje kilka minut na początku i chwilę na końcu filmu. Film początkowo wydany był na kasetach VHS, później na DVD, ale to nie HD, jakość nie najlepsza jeśli chodzi o wyszukanie szczegółów, ale połączone z moją wyobraźnią praca nabrała kształtu.

przycisk


Powrót sg Powrót model Powrót warsztat Powrót historia Powrót gkolekcja Powrót linki Powrót kontakt