Green Stuff - STAR WARS FIGURES


Galeria - Foto 1. Figurki i podstawka na warsztacie.

Galeria - Foto 2-5. ROYAL GUARD - GUARDIA REALE DELL'IMPERATORE - IMPERIALNA GWARDIA - CZERWONA GWARDIA.

Najlepsi i najbardziej lojalni szturmowcy byli wybierani do imperialnej gwardii. Mieli za zadanie chronić Imperatora. Byli szkoleni w używaniu każdej broni, sami jednak używali specjalnych, dwumetrowych pik. Pod czerwonym pancerzem mieli również ukryty ciężki pistolet blasterowy. Doskonale walczyli bez broni. Każdy gwardzista musiał co pewien czas służyć w normalnych oddziałach liniowych, aby nie zapomnieć części swoich umiejętności. W ten sposób wielu gwardzistów przeżyło bitwę o Endor.

Zwana także Królewską, Osobistą lub Czerwoną. Doborowa jednostka składająca się ze specjalnie wybranych zarówno pod względem rozmiarów, jak i siły, inteligencji i lojalności, stanowiąca osobistą straż Imperatora. Jej członkowie są wszechstronnie wyszkoleni w posługiwaniu się rozmaitymi rodzajami broni oraz w różnych stylach fechtunku i walk wręcz. Zobowiązani do natychmiastowego słuchania poleceń Imperatora i do ochronienia go za cenę życia. Ubrani na czerwono, w długie szaty, hełmy i pancerz tego samego koloru.

Gwardziści używali elektryczne piki mocy, długości ok. 1m, była to najbardziej widoczna broń podczas ich służby, miała prosty ale uchodzący za elegancki wygląd. Piki posiadały przede wszystkim właściwości bojowe, dzięki którym była to broń, która w ręku sprawnego wojownika stanowiła śmiertelne zagrożenie. Pika zawierała w sobie ładunek elektryczny, który był uaktywniany przyciskiem w krótkiej, prawie niezauważalnej chwili. Siła jej rażenia mogła być regulowana, pozwalając na zadawanie zróżnicowanych ran.

Gwardziści nigdy nie używali natomiast mieczy świetlnych, ponieważ broń ta była z zasady zarezerwowana dla Imperatora, lorda Vadera i kilku innych niższych rangą wojowników jak chociażby polujący na Jedi inkwizytorzy, którzy zresztą posiadali zezwolenie od swojego władcy.

Odstępstwo, Gwardziści wyposażeni w miecze świetlne - komiks Infinites, A New Hope - Gwiazda Śmierci. Gwardziści są uzbrojeni w miecze świetlne o czerwonej barwie ostrza, wyraźnie wzorowane na broni, z której niegdyś korzystał dawny uczeń Sidiousa, Darth Maul.

PLANETA YINCHORR - pokryta różnymi formacjami skalnymi, występują małe morza. Na planecie założono ośrodek szkoleniowy Imperialnych Gwardzistów, został tam stoczony pojedynek między Kir Kanos a Carnor Jax. Więcej w komiksie - Karmazynowe Imperium.


przyciskPowrót modele Powrót warsztat