Wykorzystanie masy modelarskiej Green Stuff cz.10


Galeria - Foto 1.

Speeder Bike Poruszają się na spender bike'u (skutery repulsorowe, śmigacze). Długi na 4,4 metra, osiąga prędkość maksymalną do nawet 500 km/h. Takie prędkości pozwalają na szybkie zbadanie terenu i przemieszczanie się jednostek patrolowych, wymagają jednak dużych umiejętności od pilota. Niedoświadczony pilot często ginął w chmurze ognia jaka powstawała po zderzeniu z przeszkodą. Oczywistymi wadami śmigacza jest brak jakiejkolwiek ochrony dla pilota i opancerzenia maszyny.

Galeria - Foto 2.

SCOUT TROOPER - szturmowcy zwiadowcy. Znacznie lżej opancerzeni i bardziej mobilni, przeważnie przydzielani do garnizonów i wyposażeni w hełmy z wbudowanymi makrolornetkami i szerokopasmowymi sensorami, sprzężonymi z mikrokomputerami nawigacyjnymi, analizującymi teren i przy dużej szybkości pomagającymi wybrać właściwy kierunek. Komputery te sporządzają także mapę terenu, nad którym przeleciał zwiadowca. W arsenale zwiadowców był karabin snajperski DC-15x i standardowy karabin blasterowy DC-15, ale najchętniej żołnierze zabierali ze sobą prosty pistolet blasterowy chowany w kaburze przypiętej do buta, co pozwalało na wygodny dostęp do broni w czasie lotu. Ponieważ rękawice, jakich używali, były dość nieporęczne, pistolety zamiast języka spustowego miały wrażliwą na nacisk kolbę. Dodatkowe wyposażenie granaty i detonatory termiczne.

Galeria - Foto 3-7.

Endor Na księżycu znajdował się generator pola siłowego, który chronił orbitującą wokół niego Gwiazdę Śmierci podczas jej budowy. Planując pułapkę na siły Sojuszu Rebeliantów, Imperator Palpatine dopuścił do przechwycenia przez rebeliantów informacji na temat tego przedsięwzięcia, co doprowadziło do Bitwy pod Endorem.

Park Narodowy Redwood - stan Kalifornia w USA. Park w którym kręcono sceny do filmu Powrót Jedi. Nazwa parku pochodzi od sekwoi wiecznie zielonych, które rosną na jego terenie. Drzewa tego gatunku osiągają ogromne rozmiary i dożywają do około 2 tysięcy lat. Są to najwyższe obecnie żyjące drzewa.

Niech moc będzie z wami - Let the power be with you.


przyciskPowrót modele Powrót warsztat