Lupa i latarka zakładana na głowę.


Tak wyglądało do tej pory:

foto1

Lupa podświetlana do prac precyzyjnych zakładana na głowę spełnia swoje zadania. Dużą zaletą jest zestaw wymiennych soczewek, łatwe w użyciu i wymianie podczas pracy. Szkoda tylko, że soczewki są wykonane z plastiku a nie prawdziwego szkła, zapewne przez to cena produktu by podskoczyła. Plastik ma to do siebie, że może ulec zarysowaniu. Używając dość już długo tego pomocnego narzędzia przy pracach wystąpił kolejny problem. Baterie szybko się rozładowują, i mimo wszystko światło nie jest wystarczające do oświetlenia przy modelowaniu, malowaniu. Kombinowałem na wiele sposobów, dodawałem kolejne światełka, ale problem zawsze dotyczył baterii, w końcu postanowiłem ten zestaw przerobić z korzyścią dla mnie i moich oczu. Pierwszą rzeczą jaką wykonałem to zakup latarki na USB. Zdjęcie i opis poniżej:

foto2

Bailong BL-T811 - POWER BANK - latarka wielozadaniowa która wykorzystuje jako źródło światła 6 super wydajnych diod CREE, dająca mocne światło. Korpus latarki wykonany jest z aluminium.

Podstawowe funkcje latarki - zwykła latarka, latarka czołowa, biwakowa, przenośna ładowarka, na rower. Power Bank - dzięki temu naładujesz smartphona, tablet, nawigację, mp3, psp itp.

Parametry techniczne: pojemność: 2200 mAh, typ diody: 6x Q5 CREE, żywotność diody: 1000.000 h, zasilanie poprzez wbudowany akumulatorek. 3 tryby świecenia - ciągły oszczędny, ciągły normalny oraz stroboskop.

Ten produkt spełnił moje oczekiwania i zabrałem się za przerabianie. Poniżej efekt, na razie jestem zadowolony i ciągle go używam, dorobiłem kolejny pasek na środku głowy, lepiej się to wszystko trzyma. Pięknie oświetla miejsce modelowania, malowania co dla mnie jest najważniejszą rzeczą i dla samych oczu, a okres korzystania zweryfikuje przerobiony produkt. A bo bym zapomniał, przy dłuższej pracy znacznie czoło mi się marszczyło więc dokleiłem dodatkową piankę w miejsce przylegające do czoła, co dało lepszy komfort dłuższej pracy.

foto3

Powrót warsztat