Chemia, Farby, Pigmenty, Materiały modelarskie itp.


citadel

Citadel Technical:

Blood for the Blood God - Daje efekt zaschniętej krwi.

Nihilakh Oxide - Efekt śniedzi na metalicznych elementach.

Agrellan Earth - Efekt spękanej ziemi / spękanej farby.

Typhus Corrosion - Daje teksturę rdzy.

Liquid Green Stuff - Wysokiej jakości szpachlówka modelarska, idealna do uzupełniania ubytków w figurkach.

pigment Pigmenty ziemne, naturalne, czyste. Nr 40231 - ochra brunatna, jasno - ciepły brąz, niemiecka. Firma: Kremer Polska (www.kremerpolska.com)
masa Darwi CLASSIC - BIAŁA masa samoutwardzalna 250 g Ta glina jest idealnym medium dla plastyków, rzeźbiarzy, uczniów, rękodzielników. Idealnie przylega do prawie każdego rodzaju podłoża, m.in. ceramika, drewno, tworzywa sztuczne, szkło i in. Może być używana również jako produkt do uzupełniania ubytków w drewnie i wyrobach ceramicznych. Można z niej wykonywać formy do odlewów. Wysycha i tężeje na powietrzu po upływie 24 godzin. Po wyschnięciu jest twarda jak wyroby garncarskie. Można ją, po wyschnięciu, malować farbami akrylowymi. Otwarte, nie zużyte opakowanie należy przechowywać w lodówce owinięte wilgotną szmatką + woreczek foliowy lub pudełko z tworzywa. Jest nietoksyczna, nie plami, nie powoduje uczuleń typu alergicznego.
farby Farby akrylowe 8 kolorów ART CREATION 8x12 ml.
terpentyna Terpentyna balsamiczna tradycyjny rozpuszczalnik roślinny do farb olejnych, ma tendencję do zmatawiania odcieni oraz do czyszczenia pędzli i narzędzi malarskich.
WERNIKS DAMAROWY MATOWY KOŃCOWY przeznaczony jest do farby olejnych. Nadaje matowe wykończenie, chroni przed wpływami czynników atmosferycznych. Łatwo usuwalny terpentyną lub rozpuszczalnikiem benzynowym (White Spirit). Czas schnięcia kilka godzin. Werniks należy nakładać na obraz po całkowitym wyschnięciu warstwy malarskiej, średnio po 6-12 miesiącach. Do rozcieńczania werniksu można stosować terpentynę. Dostępny jest w plastikowej butelce o pojemności 150 ml.
farby Farby olejne 24 kolory, tuba 12 ml Farby olejne komplet 24 kolory, tuby po 12 ml.
balsa Graupner Andino Balsa to doskonały materiał nadający się do budowy modeli, makiet przestrzennych, woberów, spławików a także do innych zastosowań. Specyfikacja techniczna: wymiary: szerokość: 100 mm, długość: 1000 mm, grubości: 1; 1,5; 2; 2,5; 3; 4; mmtyp: średnio-twarda Cechą charakterystyczną drewna balsy jest jego mała gęstość. Drewno bardzo miękkie i bardzo lekkie (40 - 180 kg/mł). Dwukrotnie lżejsze od korka. Jednocześnie jest dość mocne i sprężyste. Uzyskuje się z niego bardzo lekkie białe drewno. Dzięki małej gęstości, jest niezastąpionym materiałem do budowy modeli latających i pływających oraz statycznych. Z drewna balsy wykonywane są elementy konstrukcyjne w modelarstwie. Balsa sprzedawana jest w deseczkach długości 1m i szerokości 10cm w różnych grubościach.
styrodur Styrodur modelarski tafla. Idealny do tworzenia budynków i budowli. Można go malować na dowolny kolor farbami akrylowymi. W taflach styroduru można bardzo łatwo wyryć różne wzorki np. tępym ołówkiem. Dzięki szerokiemu zastosowaniu idealnie pasuje do wszystkich systemów bitewnych, jak również do makiet i dioram wykonywanych w modelarstwie hobbystycznym i redukcyjnym. Styrodur ma wymiary idealnie pasujące do zastosowania przy większych makietach jak i podstawek używanych w systemach bitewnych. Wystarczy go odpowiednio przyciąć. Pojedyncze kawałki można też oczywiście ze sobą łączyć jeśli się chce otrzymać większe elementy. Nadaje się do tego klej wikol, poxipol, lub klej na ciepło. Trzyma się bardzo mocno i raz przyklejony nie odpada. Styrodur (XPS, EPS, Polistyren ekstrudowany) jest to profesjonalny materiał wykorzystywany przez wielu modelarzy. Styrodur bardzo ułatwia pracę. Niezastąpiony przy budowie modeli i budynków ze względu na łatwość obróbki - cięcie nożem, gorącym drutem; frezowanie; szlifowanie; oraz wiercenie. Materiał idealny również do budowy dioram ze względu na jego lekkość i łatwość nadawania kształtów. W porównaniu ze styropianem - nie ma gonitwy za wszechobecnymi kulkami. Specyfikacja techniczna: wymiary: 30 x 19,5cm, kolor: kremowy, grubości: 1-2; 2-3; 3-4; 5 mm. Zastosowanie: ściany budynków, mury, podłogi, dachy, podstawki pod modele, dioramy i makiety, elementy modeli latających, kadłuby modeli pływających i wiele innych, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.
pigment Pigmenty modelarskie nadają się idealnie do barwienia różnych figurek, podstawek, makiet i dioram wykorzystywanych w systemach bitewnych, jak również w modelarstwie hobbystycznym i redukcyjnym. Służą do różnego typu cieniowania oraz "brudzenia". Idealnie imitują wszelkiego rodzaju kurz, pył, brud, rdzę, szadź, patynę, błoto itp. Pigmenty mają postać drobnego proszku, co ma tę zaletę, że ułatwia to czynność nakładania pigmentu pędzlem bezpośrednio z pudełeczka. Mogą być mieszane z różnego rodzaju rozcieńczalnikami (thinnery, mediumy) jak i zwykłą WODĄ, a nawet odpowiednim alkoholem tworząc gęstą zawiesinę. Są intensywne i odpowiednio stosowane starczają na bardzo długo. Pigmenty można przyklejać, tworząc warstwę grubego pyłu, czy kurzu. Najlepiej do tego nadaje się rozwodniony klej typu Wikol. Po nałożeniu pigmentu, można zastosować werniks (matowy, półmatowy, błyszczący) nałożony aerografem, dla utrwalenia go oraz zwiększenia efektu. Pojemność pudełka to 5ml. Nowe zakupione: SZARY JASNY -kurz, brud; SZARY -kurz, brud; CZERWONY -rdza.
Powrót warsztat