Kabina do malowania.


kabina1 kabina2 kabina3 kabina5

Nowo zakupiona kabina malarska idealnie nadaje się do malowania elementów mini pistoletami lakierniczymi jak i aerografami.

kabina6Pozwala ona na wygodne malowanie przedmiotów bez brudzenia otoczenia. Wentylator wbudowany jest w tyle kabiny, co pozwala na odprowadzenie mgiełki podczas malowania do komina dołączonego w zestawie. Dzięki temu w pomieszczeniu nie zostają niepotrzebne zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy podczas malowania. Komin składa się z kilku elementów giętkich, co umożliwia ustawienie go w dogodnym kierunku, po za tym można wpiąć go do wentylacji. Wentylator zabezpieczony jest przez filtr. Całość robi wrażenie i jest estetycznie wykonana, z praktycznej strony jest to, że łatwo się składa i można przechowywać w większym pudełku czy kartonie. Jak dla mnie jedynym minusem jest brak oświetlenia, które trzeba już samemu sobie dopasować według uznania. Wentylatorek jak na razie chodzi cicho i nie zakłóca tak potrzebnego nam spokoju podczas malowania. W nowym mieszkanku brakuje mi trochę miejsca, ale możliwość złożenia kabiny w pełni to rekompensuje. Jak widać na zdjęciach kabina jest koloru czarnego, czyli praktycznego. Dodatkowo zrobiłem obrotową podstawkę, co umożliwia obracanie przedmiotu malowanego bez jego dotykania. Polecam ten zakup przetestowany i sprawdzony przeze mnie, bo jest nie drogi i bez jakiegokolwiek kombinowania samemu.


Kolejnym elementem jest zestaw do czyszczenia aerografu.

kabina7Zawiera: zbiornik z pokrywą i stojakiem oraz filcowy pochłaniacz, zestaw szczotek i drutów do czyszczenia.

Druty pasują do każdego typu aerografów. Służą do czyszczenia dyszy od 0,2 do 0,8mm. Szczotki o różnych rozmiarach sprawdzają się przy czyszczeniu wszystkich części. Szczotki nadają się do wielokrotnego użycia. Po wykonanym czyszczeniu należy je umyć i wysuszyć. Zbiornik przeznaczony jest do czyszczenia różnego rodzaju aerografów. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na utrzymanie porządku w miejscu pracy. Może również służyć jako stojak do przechowywania aerografu.

Zasada działania zbiornika: Po skończonej pracy należy aerograf zamontować na stojaku i przepuścić przez niego wodę lub rozpuszczalnik w celu wyczyszczenia dyszy i wnętrza aerografu. Płyn przepuszczony przez aerograf znajdzie się w zbiorniku skąd można go bezpiecznie wylać, nie brudząc miejsca pracy.

Zbiornik: pojemność: 200cm3, filcowy pochłaniacz: wewnątrz, materiał wykonania: zbiornik-szkło, pokrywa-tworzywo sztuczne, stojak-metal, waga: 0,3kg

Druty: druciki o średnicach: 0,7; 0,9; 1,1; 1,3; 1,5 mm, długość: 10cm, sprężystość drucików: wysoka.

Szczotki: druciki o średnicach: 0,7; 0,9; 1,1; 1,3; 1,5 mm z nabitym włosiem, długość: 10cm, sprężystość drucików: wysoka.


Powrót warsztat