Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki
Tron Legacy (2010) jest kontynuacją filmu Tron z 1982r. W tym samym czasie William Gibson wydaje opowiadanie Wypalić Chrom i książkę Neuromancer. Zaczyna się era cyberprzestrzeni. Gibson opisywał ją jako zbiorową halucynację sieci komputerowej, narkotyczne wizualizacje danych i programów. Osobiście pamiętam jeszcze grę Tron na Commodore C64, Amige, to były czasy (ukazała się ponadto na Nintendo nes, Game boya i Atari). Odnośnie filmu Disney Digital 3D i IMAX 3D jak dla mnie rewelacja i muza adekwatna do szybkiej akcji na ekranie (pojedynki, laserowe smugi itd.).

Wprowadzenie do Trona:

Sam Flynn jest synem wynalazcy komputerowego i szefa firmy Encom, Kevina Flynna, który zaginął w 1989 roku. Od Alana Bradleya, bliskiego przyjaciela Kevina, otrzymuje informację, że jego ojciec żyje. Trop prowadzi do opuszczonego od lat salonu gier komputerowych, gdzie Sam odkrywa tajemnicę zniknięcia ojca. Aby go spotkać wkracza w wirtualny świat, w którym Kevin żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Quorrą, ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cyfrowy wszechświat, który stał się jeszcze bardziej zaawansowany i nadzwyczaj niebezpieczny. Muszą go uratować przed CLU, programem stworzonym przez Kevina, będącym jego nowym wcieleniem.

W nawiązaniu, aby troszeczkę rozruszać palce, skleiłem dwa małe modeliki kartonowe w niedużą ilość części. Końcowy wynik widać poniżej, kartonik zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym. Dodatkowo znalazłem resztki farby fosforescencyjnej i pokryłem odpowiednie miejsca na modelu, ci co oglądali film będą wiedzieli o czym mówię. Dla mnie to kolejna przyjemna zabawa i kwestia ogarniającej nostalgii.Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Wrocław 2012