Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki


Muzeum Militariów

Adres: 50-136 Wrocław, ul. Cieszyńskiego 9. Czynne od środy do soboty w godzinach od 11.00 do 17.00 w niedziele od od 11.00 do 18.00., w poniedziałek i wtorek muzeum nieczynne. Bilet normalny 15 zł.

Muzeum zwiedzałem w środę i akurat był wstęp wolny, czyli nie płaciłem za bilet.

Duża kolekcja broni palnej, egzemplarze umieszczone są na stojakach lub w oryginalnych skrzyniach. Broń obejmuje karabiny, pistolety maszynowe, karabiny maszynowe (ręczne i ciężkie), a także karabiny z XVIII skałkowe i wiele innych, kończąc na Kałasznikowie i M16. Dodatkowo obok broni pokazano wyposażenie strzeleckie i amunicję.

W kolejnej sali mamy duży zbiór hełmów, okres wojenny I i II WŚ i współcześnie PL, kilka eksponatów ze średniowiecza.

Kolejna wystawa to BROŃ BIAŁA ŻOŁNIERZA POLSKIEGO OD XVIII DO XX WIEKU. Kolekcja prezentowano jest na zróżnicowanych tłach odpowiadających kolorem mundurom danej epoki. Brak fotek, eksponaty umieszczone są w gablotach za szybą. Armatki i kule z kamienia.

Historia malowana na płótnie.

Muzeum Archeologiczne

Adres: w tym samym miejscu. Czynne tak samo jak muzeum militariów. Bilet normalny 15 zł.

Muzeum zawiera zabytki archeologicznych z terenu całego Śląska. Oparte na badaniach wykopaliskowych i przypadkowych odkryciach. Reprezentują wszystkie epoki od kamienia po czasy nowożytne.

Wrażenie robią pochówki wojowników np. celtyckiego, czy wojownika z koniem.

W szczególności zwróciłem uwagę na wykonane makiety zamków, grodów czy domostw.

Zamieszczone zdjęcia mają pokazać orientacyjnie dorobek muzeum wrocławskiego. Ze względu na dużą ilość eksponatów nie sposób pokazać wszystkiego, a wiadomo każdy zwróci uwagę na co innego. Osoby interesujące się historią zapewne w wojażach wakacyjnych znajdą chwilę na odwiedzenie arsenału.

Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Kobierzyce 2009