STAR WARS - Episode VII - The Force Awakens - KYLO REN.


sw art.1

Kylo Ren, urodzony tuż po bitwie o Endor jako Ben, był synem Hana Solo i Leii Organy. Od chwili jego narodzin interesował się nim Snoke, który manipulował wydarzeniami wokół chłopca, by ściągnąć go ku ciemnej stronie. Nie chcąc do tego dopuścić, Leia odsunęła Bena od ojca i odesłała go do swego brata, Luke'a Skywalkera, który szkolił nowe pokolenie rycerzy Jedi. Jednakże zafascynowany swoim dziadkiem, Darthem Vaderem, Ben uległ wpływom ciemnej strony i dokonał rzezi pozostałych uczniów Skywalkera, który w rezultacie udał się na wygnanie.


sw art.2

Ben został uczniem Snoke'a i przystąpił do kierowanego przez niego Najwyższego Porządku, organizacji powstałej na gruzach Imperium Galaktycznego. Dołączył także do rycerzy Ren, przyjmując nowe imię i odcinając się od swojej przeszłości. W wieku trzydziestu lat był już mistrzem tego ugrupowania. Ren został jednym z dowódców wojskowych Najwyższego Porządku, rywalizując na tym polu z innym podwładnym Snoke'a, generałem Huxem.


sw art.3

Trzydzieści lat po bitwie o Endor nad Najwyższym Porządkiem zawisła groźba powrotu Skywalkera, na którego trop wpadł kierowany przez matkę Rena Ruch Oporu, a także pojawienia się kolejnego pokolenia uczniów Jedi. Kylo posiadał mapę umożliwiającą odnalezienie Luke'a, jednak jej kluczowy fragment ukryty był na Jakku. Próba jego pozyskania zakończyła się niepowodzeniem, a pożądane przez niego informacje znalazły się w posiadaniu droida BB-8. Ren polecił siłom Najwyższego Porządku wytropienie astromecha, jednak po dotarciu na Takodanę postanowił pochwycić towarzyszącą droidowi kobietę Rey, wierząc, że jej wiedza okaże się wystarczająca. Zabrał ją na Bazę Starkiller, przeistoczoną w superbroń planetę odpowiedzialną za zniszczenie układu Hosnian. Dziewczyna okazała się jednak czuła na Moc i oparła się przesłuchaniu Kylo, a następnie uciekła.


sw art.4

Gdy Bazę Starkiller zaatakowały siły Ruchu Oporu, Ren natknął się na infiltrującego obiekt ojca. Han Solo, chcąc spełnić daną Leii obietnicę, próbował przekonać syna do powrotu. Jednakże Ren zabił przemytnika, przebijając go mieczem świetlnym. Raniony przez Chewbaccę Kylo ewakuował się z eksplodującego budynku i udał się tropem Rey i pomagającego jej dezertera, Finna. Stawił obojgu czoła, pokonując z łatwością szturmowca, został jednak pokonany przez kobietę, która raniła go i pozostawiła na rozpadającej się planecie. Z rozkazu Snoke'a, który postanowił dokończyć szkolenie Rena, na ratunek przybył mu generał Hux i obaj opuścili Bazę Starkiller, zanim ta została całkowicie zniszczona.


sw art.5

Ren nosił metalową maskę i czarne szaty z kapturem. Używał miecza świetlnego o czerwonym ostrzu, który wyróżniał się dwoma krótkimi wiązkami energii wydzielającymi się prostopadle do rękojeści. Swój miecz Ren skonstruował samodzielnie. Posiadał również własny prom dowodzenia typu Upsilon.


sw art.6

Przedszkole - karnawał 2016 r.


sw art.7

Bibliografia: Biblioteka OSSUS.


Powrót sg Powrót modele Powrót warsztat Powrót historia Powrót gkolekcja Powrót linki Powrót kontakt