15.07.2017 - Międzynarodowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych.

WROCŁAW CUP 2017. Zasady piłki ulicznej.

Drużyny rywalizują w czteroosobowych składach, bramkarz i 3 zawodników z pola, na placu gry o powierzchni 22x16 m. Bramki mają wymiary 4 m szerokości i 1,20 m wysokości. Mecz trwa 14 minut i podzielony jest na dwie połowy.

Dyscyplina uprawiana jest w ponad 60 krajach na świecie, od 2003r organizowane są Mistrzostwa Świata.

Jest to dyscyplina stworzona przede wszystkim dla ludzi bezdomnych. Jej ideą jest upowszechnianie i aktywizacja społeczna różnych środowisk wokół piłki nożnej, jednego z najpopularniejszych sportów na świecie.

Rozgrywano turniej kobiecy z Reprezentacją Węgier oraz z trzema polskimi drużynami z Wrocławia, Bielawy, Jaworzyny Śl.

W tym roku brało udział 16 drużyn, reprezentacje męskie z Europy.

przycisk

Wśród drużyn męskich zwyciężyła Rosja przed Litwą. Trzecie miejsce zajęli gospodarze - zespół Brat Albert Wrocław. Wśród kobiet najlepszy okazał się wrocławski zespół Dropsy.