IMPERIAL TROOPERS - Armia Imperialna


Legion

501. LEGION - pięść VADERA - oddział szturmowców.

Własny legion lojalnych i walecznych żołnierzy. Po wydaniu Rozkazu 66, którego następstwem była masakra rycerzy Jedi przez własnych żołnierzy w całej galaktyce. Zaraz potem Vader objął dowództwo nad 501 Legionem i poprowadził go na świątynię Jedi, gdzie prawie wszyscy obecni na miejscu Jedi zostali zabici. Po tej brutalnej akcji szybko nastąpiły kolejne, które przyniosły legionowi przydomek Pięść Vadera.

Legion

STORM TROOPER - SZTURMOWIEC.

Najlepsze oddziały liniowe Imperium, całkowicie lojalne wobec Imperatora. W przeciwieństwie do innych formacji, noszą czarne, dwuczęściowe, elastyczne kombinezony, a na nich, białe pancerze. Ich przeznaczeniem jest wprowadzanie Nowego Ładu na planetach i zapewnianie posłuszeństwa załóg okrętów, na których zostają zakwaterowani jako oddziały abordażowe. Podczas szkolenia przechodzą indoktrynację, w efekcie której rozkazy wykonują natychmiast, nie zwracając uwagi na własne bezpieczeństwo. Pancerz i kombinezony chronią ich częściowo przed ogniem miotaczy i stanowią jednocześnie zamknięte środowisko, z kontrolowaną temperaturą i atmosferą. Pancerz składa się z osiemnastu części. Występują: Nowa Nadzieja, Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi.

Legion

Hełmy.

Hełmy szturmowców były wyposażone w urządzenia wspomagające żołnierza na polu walki. Prócz soczewek polaryzujących i radiostacji były tam wyświetlacze pozwalające na kontrolowanie stanu ekwipunku i otoczenia. Wizjery przenikały dym i pył, ukazując cele, które inaczej byłyby niewidoczne.

Legion

ELITE STORM TROOPER.

Legion

STORM TROOPER OFFICER.

Podoficerowie noszą pomarańczowe osłony na prawych ramionach. Stopnie szturmowców - naramienniki na pancerzu: biały - sierżant, pomarańczowy - dowódca drużyny, czarny - szeregowy.

Legion

STORM TROOPER COMMANDER.

Legion

SCOUT TROOPER - szturmowcy zwiadowcy.

Znacznie lżej opancerzeni i bardziej mobilni, przeważnie przydzielani do garnizonów i wyposażeni w hełmy z wbudowanymi makrolornetkami i szerokopasmowymi sensorami, sprzężonymi z mikrokomputerami nawigacyjnymi, analizującymi teren i przy dużej szybkości pomagającymi wybrać właściwy kierunek. Komputery te sporządzają także mapę terenu, nad którym przeleciał zwiadowca. Poruszają się na spender bike'u (skutery repulsorowe). W arsenale zwiadowców był karabin snajperski DC-15x i standardowy karabin blasterowy DC-15, ale najchętniej żołnierze zabierali ze sobą prosty pistolet blasterowy chowany w kaburze przypiętej do buta, co pozwalało na wygodny dostęp do broni w czasie lotu. Ponieważ rękawice, jakich używali, były dość nieporęczne, pistolety zamiast języka spustowego miały wrażliwą na nacisk kolbę. Dodatkowe wyposażenie granaty i detonatory termiczne. Występują: planeta Endor.

Legion

IMPERIAL STORM COMMANDO - Komandosi.

Elitarna jednostka stworzona i nadzorowana przez gen. Crixa Madine'a (przed jego dezercją i przyłączeniem do Rebelii). Posiadali charakterystyczne czarne pancerze podobne do pancerzy Zwiadowców, ale wyposażone w systemy maskowania. Byli wykorzystywani do sabotażu, operacji "chirurgicznych" itp. Ich liczebność ograniczała się do kilkunastu drużyn, przez co nie pojawiali się zbyt często w czasie Galaktycznej Wojny Domowej. Komandosi latali na znacznie zmodyfikowanych śmigaczach 74-Z. aby zapobiec przedwczesnemu wykryciu, pojazdy te były wyposażone w maskujące tarcze energetyczne.

Legion

SNOW TROOPER - BLIZZARD FORCE - śnieżni szturmowcy.

Do walk na lodowych planetach (Hoth). Nosili konwencjonalny dwuczęściowy skafander termiczny koloru czarnego, do którego przymocowany był pancerz złożony z 18 części. Do tego dochodził kaptur na hełm i wierzchnie okrycie koloru białego. Wbudowane w zimowy pancerz urządzenia grzewcze i podtrzymujące życie były bardziej wydajne niż w standardowym kombinezonie szturmowca. Wierzchnie okrycie stanowił płaszcz z nieprzepuszczalnej tkaniny. W hełm wbudowano maskę do oddychania połączoną przewodem z wierzchnim okryciem. W górnej części zewnętrznego skafandra znajdowała się płytka z urządzeniami sterującymi systemami podtrzymywania życia. Wczepiające się w podłoże buty, miały się sprawdzać na większości gruntów. Prócz standardowego pasa z wyposażeniem nosili na plecach pojemniki z dużym akumulatorem, głównym modułem grzewczym i radiostacją dużej mocy. Dzięki temu wyposażeniu szturmowiec był zdolny do niezależnego działania przez dwa tygodnie w najsurowszych warunkach. Uzbrojenie: karabin blasterowy E-11, ciężki samopowtarzalny blaster E-web. Występują: Imperium Kontratakuje.

Legion

SAND TROOPER - SACETRO - szturmowcy pustyni.

Przystosowani do walki na pustynnych planetach (Tatooine). Obcisły skafander termoregulacyjny znajdujący się pod pancerzem miał chronić przed przegrzaniem nawet w skrajnie wysokich temperaturach. Piaskowi szturmowcy posiadali też dodatkowe racje wody. Umieszczone w hełmach wizjery miały filtry zapobiegające przedostawaniu się piasku do układu oddechowego oraz szkła polaryzujące zabezpieczające przed nadmiernym blaskiem słońca. Występują: Nowa Nadzieja.

Legion

SPACE TROOPER - kosmiczni szturmowcy.

Formacja elitarna, ustępująca jedynie Imperialnej Gwardii. Przeszkoleni i wyposażeni do walk w próżni, w warunkach nieważkości. Ich kombinezony wyposażone są we własny napęd, szerokopasmowe sensory, magnetyczne kotwy do przyczepiania się do kadłuba, aparaturę tlenową oraz uzbrojenie, na które składają się wyrzutnie konwencjonalnych pocisków, gazu, granatów ogłuszających, mini torped protonowych, a także blastery i lasery. Na pole bitwy dostarczani są w specjalnych promach szturmowych.

Legion

STORM TROOPER ZERO-G - astro-żołnierze.

Działali w otwartej przestrzeni kosmicznej. Używali dwóch typów kombinezonów pozwalających im walczyć w otwartej przestrzeni kosmicznej i przy zerowej grawitacji. Dzięki wyszkoleniu byli jednymi z najgroźniejszych szturmowców. Wykorzystywano ich do abordażu nieprzyjacielskich statków bez ich uszkadzania. Lżejszy pancerz kosmiczny umożliwiał większą elastyczność, miał jednak ograniczony czas użycia. Cięższe i mocniejsze skafandry dawały lepszą ochronę i dłuższy czas przebywania w otwartej przestrzeni kosztem zwrotności. Równocześnie wyposażały szturmowca w potężne uzbrojenie, w tym mini wyrzutnię torped protonowych i przecinak zdolny uratować drogę do wnętrza większości statków kosmicznych.

Legion

DARK TROOPER PHASE I-II-III - szturmowcy ciemności.

Eksperymentalny rodzaj droidów bojowych, zaprojektowany przez generała Roma Mohca na wzór szturmowców. Konstrukcje z Fazy Pierwszej projektu były dostosowane wyłącznie do walki wręcz i przy pomocy broni białej, podczas gdy te z Fazy Drugiej były wyposażone broń strzelecką (działko plazmowe), wyrzutnię rakiet i plecak odrzutowy zwiększający ich mobilność. Istniał również unikatowy prototyp droida Fazy Trzeciej, który mógł być sterowany od wewnątrz przez żywego człowieka.

Legion

ROYAL GUARD - GUARDIA REALE DELL'IMPERATORE.

Najlepsi i najbardziej lojalni szturmowcy byli wybierani do imperialnej gwardii. Mieli za zadanie chronić Imperatora. Byli szkoleni w używaniu każdej broni, sami jednak używali specjalnych, dwumetrowych pik. Pod czerwonym pancerzem mieli również ukryty ciężki pistolet blasterowy. Doskonale walczyli bez broni. Każdy gwardzista musiał co pewien czas służyć w normalnych oddziałach liniowych, aby nie zapomnieć części swoich umiejętności. W ten sposób wielu gwardzistów przeżyło bitwę o Endor.

Legion

EMPEROR'S SHADOW GUARD.

Tajni ochroniarze Imperatora, są czułymi na Moc wojownikami posiadającymi większe uprawnienia niż Imperialni Gwardziści. Walczą korzystając z umiejętności Jedi, każdy z nich dzierży lancę świetlną i prowadzi elitarnych komandosów do bitwy, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Legion

BOMB SQUAD STORMTROOPER.

Legion

CUIS CLONE.

Legion

DEATH STAR TROOPER - kanonierzy Imperialni.

Wysoko kwalifikowany personel nosił czarne, pikowane kombinezony i nieproporcjonalne duże, czarne hełmy. Na kanonierów przekwalifikowano pilotów. Panoramiczna przyłbica miała chronić oczy przed oślepiającym światłem rozbłyskującym podczas odpalania dział laserowych. Imperialny kanonier musiał być zręcznym technikiem oraz mechanikiem. Umiejętności te procentowały podczas, gdy obsługiwane działa musiały być poddane planowym naprawom i zabiegom konserwacyjnym. Dość często trafiali na front, gdzie mieli naprawiać pojazdy i budować pozycje obronne. Urządzenia techniczne niemal ciągle wystawiały kanonierów na ciężkie próby. Należał do nich na przykład turbo laser, który musiał przechodzić trzystopniowy rozruch, dostając przy tym zasilanie potężnymi dawkami niestabilnej energii. Kanonierzy musieli wówczas czuwać nad chłodzeniem i utrzymaniem systemów monitorujących. Inna broń Superlaser był w stanie niszczyć całe planety, pobierając przy tym energię z potężnego rdzenia reaktora na stacji kosmicznej. Zbrojenie: Superlaser, Gwiazda Śmierci.

Legion

HEAVY STORM TROOPER.

Byli specjalną formacją klonów ARC. Wyposażano ich w liczne rodzaje broni ciężkiej, powodującej większe straty w oddziałach wroga.

Legion

SHADOW STORM TROOPER - BLACK HOLE TROOPERS.

Legion

IMPERIAL EVO TROOPER - ENVIRONMENTAL TROOPER.

Jednostka wyszkolona aby przetrwać w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Są wyposażeni w ulepszoną zbroję, dzięki czemu mogą prowadzić akcje w ekstremalnych środowiskach pełnych gorącego żaru, kwaśnych rzek czy wyładowań elektrycznych. Są uzbrojeni w FA-3, która odpala pociski rozpryskujące odłamki metalu, dzięki czemu zadają celowi więcej obrażeń.

Legion

IMPERIAL JUMP TROOPER.

Wyposażeni w jetpacki, szturmowcy imperialni przeznaczeni do zadań w powietrzu. Posiadają detonatory dalekiego zasięgu, które nie są na wyposażeniu standardowych jednostek, dzięki czemu charakteryzują się efektywnością niszczeniu wroga. Wraz z rozwojem pozycji Imperatora, symbolika tej jednostki ewoluowała, od oddziałów specjalnych w Odległych Rubieżach (jak na Felucii), aż do symbolu galaktycznej dominacji, podobnego do Gwiazdy Śmierci.

Legion

IMPERIAL NAVY COMMANDO.

Legion

SEATROOPER - AQUATIC ASSAULT STORM TROOPER.

Legion

IMPERIAL SITH TROOPER.

Legion

SHOCK TROOPERS.

Wyposażone w ciężkie uzbrojenie.

Legion

RAD TROOPERS - szturmowcy strefy radioaktywnej.

Szczególnie i niebezpieczne warunki panujące w strefie napromieniowanej np. na planecie o dużej radioaktywności, w pobliżu uszkodzonego reaktora lub na uszkodzonym statku kosmicznym, wymagały odpowiedniego ubioru i wyszkolenia. W takich sytuacjach działali szturmowcy strefy radioaktywnej, bowiem kombinezon szturmowca Zero-G był zbyt masywny, by operować w warunkach większego ciążenia. Pancerz tych szturmowców był w kolorze srebrno-czarnym i mógł odbijać zarówno ciepło, jak i promieniowanie. Zabezpieczał on przed jego szkodliwymi skutkami, jak i przed niebezpiecznymi chemikaliami i czynnikami biologicznymi. Zwiększona częstość awarii sprzętu w strefach o wyższym promieniowaniu sprawiała, że broń, w jaką wyposażono rad szturmowców, była znacznie potężniejsza niż standardowe miotacze szturmowców. Zwykły detonator termiczny szturmowców okazał się zbyt niestabilny w warunkach promieniowania, zastąpiły go więc granaty wstrząsowe dużej mocy. Szturmowcy strefy radioaktywnej byli dobrze wyszkoleni w walce wręcz i władaniu bronią. Z reguły wyposażono ich w piki energetyczne - ulubioną broń Gwardii Imperatora.

Legion

ZAŁOGA AT-AT - za sterami machiny kroczącej.

Kombinezon pilota AT-AT przypomina strój pilota myśliwca TIE, wyjąwszy pewne specjalne fragmenty pancerza i inną w obu przypadkach kolorystykę. Hełm z zapinanym rzemieniem wyposażony jest zazwyczaj w okulary ochronne. Choć w hermetycznej kabinie AT-AT nie jest to koniczne, piloci noszą rutynowo kombinezony wyposażone w pełny system podtrzymywania życia. W ten sposób są przygotowani do walki i mogą przeżyć nawet wtedy, gdyby pancerz ich pojazdu uległ znacznemu uszkodzeniu w trującej atmosferze. Pojazd: AT-AT Uzbrojenie: Miotacz BlasTech DT-12.

Legion

PILOCI MASZYN AT-ST.

Umundurowanie składało się z kombinezonu, czarnych buciorów z cholewami i czarnych rękawic z długimi mankietami. Hełmy nie miały przyłbic, dokładano do nich zwykłe gogle, lecz i tak żaden pilot z nich nie korzystał, gdy światło na zewnątrz raziło zbyt mocno, po prostu zamykali pancerne żaluzje i korzystali z monitorów. Na uprzęży taktycznej złożonej z szerokich szelek i pasa zawieszali mały pistolet lub karabin blasterowy, kilka granatów ręcznych, poza tym dwa detonatory termiczne, flary alarmowe, zapasową amunicję i przenośny komunikator przydatny w wypadku awarii hełmofonu. Pojazd: AT-ST

Legion

BROŃ.

Karabin blasterowy BlasTech E-11, Lekki blaster BlasTech SE-14r, Detonator termiczny z baradium, Granat wstrząsowy SoroSuub LXR-6.

Powrót historia