Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki


Powrót

Samoloty II Wojny Światowej - modele samolotów w skali 1:72

Kolekcja - DeagostiniNr.02.

NORTH AMERICAN P-51D MUSTANG

Mustanga serii P-51D zaliczano do najlepszych myśliwców II wojny światowej. Samolot został skonstruowany w Stanach Zjednoczonych na zamówienie Wielkiej Brytanii. Prototyp wzbił się w powietrze w październiku 1940 roku i służył z powodzeniem do końca II wojny światowej. Niektóre Mustangi latały jeszcze do lat 70. XX wieku.
Nr.07.

VOUGHT F4U-1 A CORSAIR

Vought F4U-1 A Corsair, wykorzystywany przez marynarkę wojenną i armię lądową Stanów Zjednoczonych, był pierwszym myśliwcem przeznaczonym do zdobywania przewagi w powietrzu, wprowadzonym do służby na lotniskowcach. Okazało się jednak, że doskonale sprawdzał się również w atakach nad lądem.
Nr.09.

MACCHI MC 202 FOLGORE

Macchi MC 202 Folgore był wyposażony w ten sam silnik, co niemiecki Messerschmitt Bf 109B-10. Mógł sprawić poważne problemy samolotom w rodzaju P-51 Mustanga i był najlepszym myśliwcem włoskim w okresie II wojny światowej. Miał jednak poważne braki w uzbrojeniu.
Nr.10.

MIKOYAN GUREVITCH MIG-3

Mikojan-Guriewicz MiG-3, myśliwiec produkcji radzieckiej, będący ulepszeniem modelu MIG-1. Charakteryzował się bardzo dobrymi osiągami, jednak ze względu na krótki kadłub był maszyną niezwykle wymagającą dla pilotów.

Powrót


Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Kobierzyce 2009