Znak LBanerZnak P
Pasek

Menu

Modelarstwo

Gotowe kolekcje

Warsztat

Historia

Kontakt

Linki
Krasnoludy - Rodzina: BREVIHOMINIDAE

Krasnoludy są rasą małych istot fantastycznych żyjących w górach i głębokich lasach. Przebywają głównie pod ziemią, toteż większość unika ostrego światła (w tym słońca), a niektóre są wręcz stworzeniami nocnymi.

Młode krasnoludy mają szorstkie, jakby kamienne twarze, co potwierdzałoby teorię, iż się nie rodzą, tylko są wykuwane ze skał. Z wiekiem ich skóra staje się delikatniejsza i gładka na podobieństwo marmuru. Krasnoludy potrafią się zmieniać w skały i pniaki, ale uważny obserwator dostrzeże w kamieniu lub drewnie rysy ich twarzy.

Podczas gdy elfy, ci arystokraci Niewidzialnego Światła, próżnują całe dnie, krasnoludy są tytanami pracy o sile nieproporcjonalnej do swego wzrostu. Podobnie jednak jak elfy cenią odwagę i lojalność i ukarzą każdego, kto je ośmieszy lub oszuka.

Wędrując po górach, znajdziecie czasem na skalnych półkach lub w jaskiniach pierścienie i inne dziwne przedmioty. Możecie też usłyszeć szczęk dochodzący z krasno ludzkich kuźni.

Ci znakomici rzemieślnicy radzą sobie z każdym metalem i wykuwają wspaniałe miecze, które nigdy się nie tępią. Ponieważ krasnoludy są niezwykle długowieczne, śmierć żyjących krócej istot nieodmiennie je smuci i starają się poprawić naturę, konstruując stworzenia mechaniczne.

Zaczerpnięte: Arthur Spiderwick „Przewodnik terenowy po fantastycznym świecie wokół nas”.

W wyprawie leśnej udało mi się spotkać takiego właśnie koleżkę i uwiecznić na fotografii, a nie każdemu się to udaje.

Foto 3d na okulary.


Powrót

Michał Majewski © Wszystkie prawa zastrzeżone | Kobierzyce 2009